10 tipů na nejlepší last minute dovolenou


 
Prázdniny se blíží a vy dosud nevíte, kdy dostanete v práci volno? Chcete si dopřát suprový relax u moře, ale klasický zájezd je pro vás cenově nedostupný, anebo jen zkrátka čekáte, co zajímavého se na poslední chvíli objeví? V tom případě pro vás máme několik osvědčených tipů, které vám pomohou zjistit, kdy, kde, a jak získat tu nejvýhodnější last minute dovolenou v cizině za hubičku, a také, co si před odjezdem rozhodně ohlídat.

1) Zvažte své priority

Pokud znáte termín své dovolené již dlouhé měsíce dopředu a zároveň máte vysněnou destinaci, anebo jen toužíte po tom mít možnost širokého výběru, ale zároveň ušetřit, nespoléhejte se pouze na nabídky zlevněných pobytů pár dní před odjezdem. Vůbec nejlepší výběr v poměru místo a termín dovolené je hned na začátku jejich prodeje, tedy ještě v zimě, avšak slevy nejsou tak velké.

V případě, že zakoupíte dovolenou ve vysněné destinaci dlouho dopředu, ušetříte v průměru 10 – 20 %, což se vyplatí právě, pokud máte zájem navštívit konkrétní místo. Hledáte-li však opravdu levný pobyt v zahraničí, je pro vás nejvýhodnější právě last minute. Cestovky totiž chtějí vždy zaplnit letadlo až do posledního sedadla a vy tak díky tomu můžete pořídit zájezd až o 80 % levněji, než kdybyste ho zakoupili půl roku dopředu. Často sice nemáte možnost vybrat si letovisko podle svých představ, ale pokud toužíte po koupání v moři či nakupování, rozhodně si přijdete na své.

2) Vyzkoušejte české last minute srovnávače

Dovolenou na poslední chvíli sice můžete hledat na stránkách jednotlivých cestovních kanceláří, ale při jejich počtu s tím můžete strávit veškerý čas a ty nejvýhodnější nabídky třeba stejně přehlédnete. Mnohem snazší je proto využít portály internetových prodejců, kde máte ideální příležitost srovnat si nejlevnější last minute, a to podle všech kritérií, která by vaše vysněné prázdniny měly splňovat.

Mezi nejznámější porovnávače, kde si Last Minute zájezd můžete také rovnou objednat, patří:

Jedním ze srovnávačů, který se může pochlubit opravdu zajímavými zájezdy na poslední chvíli, je samozřejmě Invia, největší internetový prodejce dovolených u nás. Na toho, kdo chce vyrazit do ciziny levně, zde čeká především možnost porovnání pobytu z mnoha hledisek. Od délky pobytu přes úroveň hotelu, způsob dopravy, typ stravování, až po hodnocení ubytování. Samozřejmostí je i telefonická zákaznická linka. Dojde-li tedy k problémům, nejste odkázáni na nekončící formuláře. S Bárou jsme naposledy přes Invii vyrazili na řecký ostrov Karpathos a byli jsme nadšeni. Zájezd jsme zakoupili ve čtvrtek večer a v sobotu ráno jsme odlétali. Kde jsme bydleli se můžete podívat zde.


Tip: Na webu Invia můžete last minute zájezdy pohodlně vybírat dle mnoha kritérií >>3) Podívejte se na nabídku zahraničních srovnavačů

Pokud české vyhledávací portály neuspokojí vaše přání a potřeby, můžete samozřejmě navštívit světoznámé srovnávače dovolených, jako je třeba Lastminute.com, jež funguje na podobném principu jako Invia. Jednoduše si zde vyberete místo, které chcete navštívit, a časové rozmezí. Nevýhodou je však menší počet kritérií, podle kterých můžete last minute zájezdy vyhledávat, avšak nabídky za to opravdu stojí.

Stejně tak můžete zkusit portál Fly4free.com, jež se sice primárně zaměřuje na vyhledávání levných letenek, nicméně najdete zde i nabídky last minute ubytování i levných pronájmů aut v zahraničí. Pokud se nepoštěstí zde, vyplatí se navštívit také webové stránky cestovní kanceláře Expedia, kde máte možnost vybírat akční zájezdy podle čtyř kritérií.

4) Zkuste last minute s německou cestovkou

Pokoje bez výhledu na moře a v blízkosti barů, vyšší ceny a zároveň menší komfort, na to vše si Češi často stěžují. Vyplatí se proto zvážit, zda raději nezkusit akční pobyt s německou cestovkou. Jednou z nich, kterou stojí za to vyzkoušet, je třeba společnost Itur.com, jež nabízí doopravdy výhodné zájezdy na poslední chvíli. Odlet je sice většinou z Berlína či Drážďan, ovšem vzhledem k jejich blízkosti se zde bez problémů dostanete, i když dovolenou sjednáte den před odjezdem.

5) Vyrazte na super last minute

Chcete si dopřát opravdu extrémně levný pobyt v cizině, nevadí vám trocha adrenalinu, a zároveň neřešíte, kam vás vítr zavane? Vždy samozřejmě platí, že čím blíže před odjezdem se na cestovku obrátíte, tím výhodnější dovolenu získáte. Právě proto stojí za to ohlídat si super last minute, které nabízí společnosti zhruba 24 hodin před odletem a vy tak máte na sbalení zavazadla jen pár hodin. Na druhou stranu, opravdu výhodnější již to být nemůže.

6) Buďte připraveni

Nezapomeňte, že s občanským průkazem můžete cestovat pouze do zemí EU, a tak, míříte-li na last minute dovolenou do exotiky, ověřte si, zda máte platný cestovní pas a další doklady. Stejně tak si nezapomeňte včas sjednat cestovní pojištění, neboť některé země, třeba Kuba, vás bez něj na své území nevpustí. Mějte přitom na paměti, že platnosti nabývá až den poté, co bylo sjednáno. V opačném případě byste to, co za zájezd ušetříte, mohli dát za případnou zdravotní péči.


Porovnat nabídky cestovního pojištění můžete zde >>


7) Buďte flexibilní a nenároční

Máte možnost vzít si volno, kdy se vám zachce? Potom se vyplatí dopřát si last minute v zahraničí mimo hlavní turistickou sezónu, tedy jindy než v červenci a srpnu. Míříte-li do ciziny na poslední chvíli s německou či jinou cestovkou, nezapomeňte si zjistit, kdy mají prázdniny v těchto zemích, abyste se netrefili zrovna do termínu, kdy jsou akční pobyty nejdražší, anebo je jich málo. Pakliže cestujete k moři s dětmi, vyplatí se zkusit druhou polovinu srpna, tou dobou je již řada rodin zpátky.

Zároveň, ještě předtím, než začnete řešit, jak najít nejlepší last minute, si vždy důkladně promyslete, za čím vlastně do zahraničí míříte, a jak chcete svůj pobyt strávit. Pokud z nějakého důvodu nepotřebujete navštívit konkrétní lokalitu, ale třeba máte chuť vyzkoušet adrenalinové sporty, nezaměřujte svou pozornost jen na jednu jedinou zemi, ale raději se porozhlédněte po všech ostatních destinacích, kde si tyto aktivity může dopřát, a podle toho pak vyberte ten nejlevnější zájezd.


Vyberte si Váš last minute zájezd >>8) Sjednejte si bydlení i let zvlášť

Běžné last minute zájezdy nabízí ubytování i dopravu do cílové destinace dohromady, což vás však může zbytečně limitovat. Máte-li organizačního ducha, anebo víte kde hledat, nic vám nebrání opatřit si ty nejlevnější letenky a k nim si poté zajistit vhodné ubytování. V tomto případě máte navíc mnohem více možností. Můžete si třeba zakoupit letenky uprostřed týdne, kdy jsou výrazně výhodnější, a navíc na vás možná zbude i volné sedadlo a nebudete se muset tísnit s ostatními.

Míříte-li do evropských destinací, anebo do zemí, kam se dostanete přímými lety bez přestupu, můžete také vyzkoušet letenky na poslední chvíli s nízkonákladovkou. Pokud je spojíte s levným ubytováním, může vás celá dovolená vyjít výrazně levněji než běžný last minute pobyt. Tato varianta se vyplatí také ve chvíli, kdy míříte do lokality, kterou dobře neznáte. Pakliže se vám zde nebude líbit, jednoduše se přesunete jinam, což v případě klasického zájezdu zkrátka možné není.

9) Ohlídejte si náklady a ptejte se

Při výběru last minute dovolené mějte na paměti i to, že řada nejrůznějších doplatků může původní cenu znásobit a ve výsledku vás tak celý pobyt u moře vyjde dráž než v případě klasického zájezdu. Nejčastěji se doplácí za klimatizaci na pokoji či lehátka na pláži. Nezapomeňte si tedy tyto náležitosti pohlídat, abyste předešli zbytečnému zklamání, které by výsledný dojem z celé dovolené mohlo nepříjemně pokazit.

Pakliže si při výběru akční dovolené nejste něčím jisti, neváhejte a obraťte se na agentury s infolinkou, jako je třeba Invia, nechte si od specialistů doporučit konkrétní místo a vysvětlit veškeré podmínky, které se last minute pobytu a případných dalších poplatků týkají. Také nezapomeňte na to, že často po telefonu můžete usmlouvat větší slevy, než pokud si zájezd zarezervujete a zaplatíte on-line.


Tip: Zjistěte jak ušetřit 3% z každé zahraniční platby >>


10) Na co si dát pozor?

I když naleznete na internetu sebelepší last minute nabídku, ještě předtím než zájezd zakoupíte, dopřejte si chvilku klidu a vše důkladně zvažte. Především, pokud míříte do zahraničí s neznámou agenturou, zjistěte si její reference. Stejně tak si řádně prostudujte cestovní smlouvu a zjistěte, zda je kancelář pojištěna proti úpadku. V opačném případě by vám totiž hrozila nejen ztráta peněz, ale také nepříjemnosti v cizině, kde byste si mohli naopak pobyt nedobrovolně prodloužit.

Jaké tipy na last minute dovolenou máte Vy?

Jezdíte často do zahraničí a znáte společnost, která nabízí ty nejvýhodnější akční pobyty, anebo víte, kde nejlevnější last minute na internetu najít? Nestyďte se a napiště nám do komentářů.

One thought on “10 tipů na nejlepší last minute dovolenou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code