Cestovní nádobí – 5 tipů co si vzít na cesty

V tomto článku se dozvíte, co si sebou vzít, pokud cestujete s batohem na zádech, kdy „domov“ představuje každé dvě či tři noci jiný pokoj. O polopenzi či all inclusive si v tomto případě můžeme nechat jen zdát, a pokud jste typ cestovatele jako my dva, věříme, že Vám naše zkušenosti přijdou vhod.

1 – 2) Cestovní rychlovarná konvička a termoska

Jelikož jsme ranní ptáčata, která se budí v hodinu, kdy jsou ještě všechna místa, kde je možno jít na dobrou snídani nebo jen čaj, zavřena, je cestovní varná konvička naprostou nezbytností. Je pravdou, že dnes už poskytuje také spousta guesthousů varnou konvičku jako vybavení pokoje, ale nelze na toto pravidlo spoléhat. A protože není nic lepšího než se ráno vzbudit a vpravit do těla šálek teplé vody pro probuzení vnitřních orgánů a poté si pochutnat na dobrém čaji či kávě, cestovní konvička je nezbytným kouskem v našich zavazadlech. Po ruce navíc vždy máme i termosku pro případ, že si čaj chceme vzít na cesty.

Na co jiného se nám cestovní konvička ještě hodila?

Když jsme cestovali po severní části Vietnamu, konkrétně jsme se nacházeli v městečku Sapa, teplota se v našem pokoji pohybovala kolem deseti stupňů. Jednoduše nám šla pára od pusy. Malé elektrické topení nám sice na vyžádání poskytli, ale ani tak se o žádný teplotní komfort nejednalo. A tak jsme dostali nápad, a to naplnit pet láhve horkou vodou a schoulit se s takto provizorně vyrobeným topením pod peřinu. Jaká slast to byla.

Druhý netypický případ, kdy bychom naši konvičku nevyměnili za nic na světě, je během dlouhého cestování letadlem s několika přestupy. Jak cestovatelé jistě ví, za kontrolní přepážku, kde jsou kontrolována zavazadla a samotní cestovatelé, už žádné tekutiny povoleny nejsou. Alespoň ne ty vlastní. Jediná možnost je koupit si studenou vodu v automatu. Ani po vzletu letadla není občerstvení podáváno hned. A tak jsme si vymysleli vychytávku, kterou by nám mohl závidět každý labužník. Po odbavení, kdy už nám zůstalo jen příruční zavazadlo, jsme si v něm ponechali také prázdnou termosku na horké či studené nápoje. Poté jsme si koupili v automatu onu vychlazenou vodu (v Asii vodu z kohoutku nedoporučujeme), kterou jsme si uvařili a nalili do termosky, a lahodnému čaji na palubě letadla už nic nestálo v cestě.

 

 

3) Plastové talíře a příbory

Dalším, často situaci zjednodušujícím kouskem vybavení, jsou plastové talířky a příbory. Pokud jste cestovatelé, kteří se nevyžívají chodit do restaurace třikrát denně (na naší první cestě na Srí Lanku jsme touto zkušeností prošli a asi po týdnu jsme se už moc těšili, až si budeme moci konečně uvaří sami), pak pro Vás bude tento kus vybavení přínosným pomocníkem. A to nejen při vlastnoručně připravených snídaních na terase s krásným výhledem třeba na moře nebo na hory, ale také kdekoli, kde se Vám bude chtít si sednout, oloupat a nakrájet právě koupený ananas či jiný kousek ovoce nebo jiné laskominy. Příbory vozíme kovové, balení na cesty obsahuje lžičku, lžíci, vidličku, ostrý nůž, škrabku na ovoce či zeleninu. Plastové cestovní talíře si můžete zakoupit například na AliExpressu, poštovné je zdarma a stojí pouze 2,7 USD což je zhruba 55 Kč.

Cestovní talíře

Cestovní talíře

4) Hrníčky

Keramický nebo plechový hrníček oblíbené velikosti, v našem případě 0,3l – 0,5l, je po mnoha zkušenostech, kdy byl k dispozici pouze hrníček na presso, takže příiš maličký, nedílnou součástí našeho vybavení.

5) Plynový vařič a příslušenství

Pokud cestujete mimo civilizaci, například jste se rozhodli sbalit stan, spacák, kvalitní boty, a vyrazit do odlehlých hor, pak budete navíc potřebovat:

 

Jaké nádobí vozíte na cesty Vy?

A jaké nádobí zpříjemňuje cestování Vám? Podělte se o své zkušenosti a napište nám Vaše tipy do komentářů níže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code