Poštovné zdarma – jak na to?

Poštovné zdarma

Poštovné je  jednou z hlavních nevýhod nakupování na internetu. Dle článku uveřejněného na webu Shopify.com jsou náklady na poštovné hlavním důvodem vedoucím k tomu, že zákazníci nakonec objednávku vůbec nedokončí. Zajímá Vás, jestli se tomuto poplatku dá nějakým způsobem vyhnout? Je možné nechat si zboží dovést až domů a přitom za dopravu nezaplatit ani korunu? V dnešní době již existuje řada e-shopů, které tuto možnost nabízejí. V tomto článku Vám přinášíme informace o e-shopech, které poskytují poštovné zdarma a které jsme osobně vyzkoušeli.

Které obchody nabízejí poštovné zdarma?

Obchodů, které nabízejí poštovné zdarma, je v dnešní době již celá řada. V tuto chvíli nemáme na mysli obchody, které nabízejí dopravu zdarma při nákupu nad určitou částku. Zaměříme se pouze na e-shopy, které poskytují poštovné zdarma při jakémkoliv nákupu. A věřte, že jich je celá řada.

DealExtreme.com 

Prvním z řady osvědčených e-shopů je DX.com nebo-li  DealExtreme. Nákup v tomto internetovém obchodě se opravdu vyplatí! Tento e-shop patří mezi nejznámější a nejoblíbenější obchody se zbožím dováženým z Číny. V sortimentu naleznete více než 160 000 druhů zboží, a to za velmi výhodné ceny. A ano, tento e-shop nabízí poštovné zcela zdarma. Doručení trvá cca 15 -25 dní.

Jaké jsou výhody DX.com?

 • DealExtreme je koncovým prodejcem, tudíž vám ručí za správné doručení zásilky a nemusíte se obávat nepoctivých prodejců.
 • Nakupujete-li zboží vyšší hodnoty, u kterého již je povinností platit CLO a DPH, můžete využít zaslání nejprve do evropského skladu, ze kterého vám poté bude zboží odesláno. Zaplatíte pouze o pár dolarů navíc za odeslání do Evropy.
 • Možnost lokalizace do češtiny.
 • MPV 24 hod – pod touto zkratkou se skrývá termín „Most Valuable Products“, tedy nejcennější produkty. U těchto produktů DealExtreme garantuje expedici do 24 hodin.
 • Možnost nakupovat bez registrace nebo možnost rychlé registrace přes Facebook.
 • Navíc můžete ušetřit až 36 dolarů za rok, a to pouze tím, že se zaregistrujete k odběru novinek e-mailem. Každý měsíc se pak rovná slevě 3 dolary.
 • Ceny zboží začínají již od 0,99 dolarů.

Zaujal Vás nákup v tomto e-shopu, ale nevíte si rady, jak uskutečnit první objednávku? Připravili jsme pro Vás kompletní návod, jak nakupovat na DX.com. Návod naleznete ZDE.

TinyDeal.com

Stejně jako DX.com nabízí TinyDeal.com obrovské množství zboží. Na rozdíl od DX.com se ale TinyDeal zaměřuje především na elektroniku. Na své si přijdou zejména fanoušci značek Apple a Samsung. Pro ty jsou tu vytvořeny samostatné sekce, ve kterých si mohou vybrat spoustu doplňků na svůj mobilní telefon či tablet za opravdu výhodné ceny. Již od 25 Kč si tak můžete zakoupit například pouzdro na iPhone, za které byste v ČR zaplatili minimálně 200 Kč.

Na jaké výhody se na webu TinyDeal.com můžete těšit?

 • TinyDeal nabízí doručení zcela zdarma na všechno zboží jakékoliv hodnoty do 10-15 dní od obdržení platby.
 • Velké výhody přináší velkoodběratelům, pro které má připraveno mnoho výhodnějších cen na dané zboží. Pokud tedy vlastníte nějaký český e-shop či kamenný obchod, můžete využít slevy 15 %.

Drobné nevýhody tohoto e-shopu

 • TinyDeal zatím nenabízí překlad do češtiny. Nemusíte se ale obávat, celý nákup je velice jednoduchý a intuitivní, takže jej zvládnete i bez větších jazykových dovedností.

AliExpress.com

AliExpress.com je největší obchodní galerie a obchod s garancí bezpečnosti na prvním místě. Samozřejmostí je doprava zdarma na všechny druhy zboží. O této prodejní síti jste již pravděpodobně v minulosti slyšeli. Přesto se třeba nyní dozvíte něco, co by se Vám mohlo pro další nákupy hodit.

Co je u nákupu na AliExpress.com nejlepší?

 • Doprava zcela zdarma.
 • AliExpress je opět koncovým prodejcem, ručí Vám tedy za dodání zboží. Navíc samotný prodejce dostane platbu až tehdy, kdy je zboží v pořádku doručeno na Vaši adresu. V opačném případě zákazníkům AliExpress vrací peníze.
 • Svou návštěvností a oblíbeností u zákazníků již velmi konkuruje Amazonu.
 • Možnost rychlejšího doručení do jednoho týdne prostřednictvím společností DHL, EMS a TNT. Tady se nám ovšem vyšplhá poštovné, které tak může přijít i na 60-100 dolarů.
 • Stejně jako u DealExtreme máte možnost rychlé registrace přes Facebook.
 • Mobilní aplikace AliExpress umožňuje pohodlné nakupování přes chytrý telefon.

Jaké jsou nevýhody nákupu na AliExpress.com?

 • Jako nevýhoda může být vnímána poměrně dlouhá dodací lhůta 2-4 týdny. Čekání ale pravděpodobně vykompenzuje právě doručení zcela zdarma.

Jak je to s DPH a clem pří nákupu ze zahraničí?

Obecně platí to, že zboží zakoupené z mimoevropských e-shopů podléhá dani a vyměření CLA. Vše záleží na ceně objednávaného zboží. Pokud má zboží hodnotu nižší než 22 EUR, je od DPH a CLA osvobozeni. Pokud se konečná částka pohybuje od 23 EUR do 150 EUR, je vyměřeno DPH. CLO je vyměřeno v případě, že cena přesáhne hodnotu 150 EUR.

Nabízí poštovné zdarma i nějaký z českých e-shopů?

I v České republice dnes existují e-shopy, které nabízí podobné služby jako již zmíněné zahraniční obchody. Nejznámějším tuzemským e-shopem, který neúčtuje nic za poštovné je PoštovnéZdarma.cz. I tento e-shop se zaměřuje, stejně jako již zmíněné zahraniční e-shopy, na všechny druhy zboží. Svým zákazníkům pak navíc nabízí kompletní servis v českém jazyce s rychlou zákaznickou podporou, klasickou záruku dva roky a možnosti vrácení zboží do 30 dnů. Tento obchod nabízí kompenzaci za případné celní řízení, a to formou zpětného proplacení nákladů na CLO a DPH. Případné problémy s doručením řeší tak, že zákazníkovi okamžitě posílá nové zboží. Sám pak s dodavatelem řeší veškeré reklamace. Další výhodou může být i platba na český účet v českých korunách bez dalších poplatků. Doručení trvá zpravidla 15 – 25 dní.  Část sortimentu, tzv. „skladovky„, zákazníkům doručí již do 2 pracovních dnů.

Pokud si zatím netroufáte na nákupy ze zahraničí, bude pro vás tato možnost skvělou alternativou pro výhodnější nákup. Nejlepší na tom je, že na zkoušku můžete objednat velmi levné zboží.

Jaké jsou další české e-shopy, které nabízejí poštovné zdarma?

Mezi další e-shopy, které nabízejí poštovné zdarma patří například LevněZde.cz, Zásilkonoš.cz, nebo PostaZdarma.cz. Tyto e-shopy, na rozdíl od dříve jmenovaných, však nemáme zatím vyzkoušené. Před samotným nákupem tedy raději doporučujeme pečlivě prostudovat reference od stávajících zákazníků.

Kde rádi nakupujete Vy?

Znáte nějaký e-shop, který nabízí poštovné zdarma? Napište nám Vaše tipy do komentářů níže. Další e-shopy rádi vyzkoušíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code