Se službou Cashback může nakupovat až o 30% levněji

V současné době se v České republice stále více rozmáhá obliba takzvaných cashback portálů nebo-li stránek, díky nimž Vám za nákup vrátí zpět část peněz. Cashback portál zjednodušeně nabízí možnost, jak ušetřit při nákupu na internetu.

Jak služba cashback funguje?

  1. Zákazník přijde přes cashbackový portál na vybraný e-shop, a poté provede nákup.
  2. Cashback portál vyplatí zákazníkovi určité procento z částky zpět (tzv. cashback).

Jak služba funguje z pohledu zákazníka?

Představu o tom, jak služba funguje z pohledu zákazníka, si můžete udělat shlédnutím následujícího videa společnosti PlnáPeněženka.cz. Podobně však fungují i jiné portály, například Refundo.cz, Tiply.cz nebo VratnéPeníze.cz

Kde se berou peníze, které můžete využitím služby cashback získat zpět?

Možná Vás napadá otázka, kde se berou peníze, které Vám cashbackové portály vyplatí zpět. Ve své podstatě je to poměrně jednoduché. Celý princip této služby je založen na provizním systému za přivedené zákazníky, respektive za uskutečněné nákupy v partnerských obchodech. Cashback portál za uskutečněné nákupy v partnerských obchodech obdrží provizi. Výše provize se může pohybovat od jednotek po desítky procent. Část této provize Vám poté cashbackový portál vyplatí zpět.

Pro zjednodušení uvádíme následující příklad:
  • Zboží v obchodě stojí 999,- Kč.
  • Cashback portál nabízí, že Vám vrátí zpět 10% z tohoto nákupu.
  • Partnerský obchod nabízí cashbackovému portálu provizi 13% za uskutečněný nákup.
Vámi objednané zboží by tedy ve výše uvedeném příkladě stálo 899,- Kč namísto 999,- Kč. Cashback portál by za přivedení zákazníka, tj. Vás, získal 3% což v tomto případě znamená zhruba 30,- Kč.

Jak můžete začít šetřit i Vy?

Využití služby je velice jednoduché. Pro názorné vysvětlení přikládáme diagram společnosti PlnáPeněženka.cz.

CashBack - jak to funguje

Pokud si příště přejete nakupovat levněji stačí, abyste se zaregistrovali do jednoho z cashback portálů. Registrace je zcela zdarma. Většina portálů navíc nabízí vstupní bonus v řádu desítek korun. Registrací tak můžete získat například 50,- Kč. Po dokončení registrace již stačí vyhledat na stránkách portálu obchod, ve kterém si přejete nakoupit, a prostřednictvím jednoho „kliknutí“ přejít do Vámi zvoleného obchodu. Poté dokončíte nákup tak, jako byste šli do vybraného obchodu napřímo.

Jak si to ještě více zjednodušit?

Většina portálů nabízí doplněk pro webové prohlížeče, který návštěvníka e-shopu upozorní, že lze na této stránce uplatnit cashback. Doplněk lze zpravidla nainstalovat do nejrozšířenějších prohlížečů Mozilla Firefox a Google Chrome. Ve chvíli, kdy navštívíte Vámi vybraný e-shop, budete upozorněni, že je možné uplatnit slevu.

Jaké obchody jsou do služby zapojeny?

Do služby jsou zapojeny řádově stovky až tisíce obchodů. Jejich počet neustále roste. V nabídce tak naleznete například obchody Mall.cz, Booking.com, CountryLife.cz, Košík.cz, AliExpress, DealExtreme a stovky dalších. Aktuální nabídku zapojených obchodů si můžete prohlédnout přímo na stránkách vybraných portálů.

Kolik je v ČR cashback portálů?

Portálů, které umožňují získat peníze zpět  z nákupů je v současné době zhruba deset. Mezi ty největší patří PlnáPeněženka.cz, Tiply.cz, Refundo.cz a VratnéPeníze.cz. Další můžete jednoduše najít prostřednictvím internetového vyhledávače.

Jaké portály používáte Vy?

Znáte portál, který stojí za zmínku? Napište nám Váš tip do komentářů níže.

3 thoughts on “Se službou Cashback může nakupovat až o 30% levněji

  1. díky tomuto článku jsem poznal a zároveň se naučil používat plnou peněženku, která ušetří dost peněz při nákupech. Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code