Ubytování

 Booking.com

Ubytování zpravidla tvoří jeden z největších nákladů při cestování. Snažit se ušetřit za každou cenu se nemusí vždy vyplatit, ale pokud se Vám podaří náklady alespoň částečně snížit může jít ve výsledku o velkou úsporu. Níže Vám přinášíme několik tipů jak vybrat to nejlepší ubytování pro každou Vaší cestu.

1. Zjistěte si orientačí cenu

Než budete jakékoliv ubytování rezervovat doporučujeme podívat se například na Booking.com a udělat si představu kolik ubytování v dané lokalitě stojí. Konkrétní informace o ceně Vám pomůže lépe porovnat a vyhodnotit další nabídky.

2. Nejprve zkuste najít hostel

Hostely jsou z důvodu nízké ceny často naší první volbou. Obzvláště pokud cestujete sami je to skvělé místo pro setkání s dalšími lidmi. Navíc je velmi levné. Ubytování v hostelu vždy neznamená, že musíte spát ve sdíleném pokoji s dalšími 8 lidmi. Hostely často mají privátní pokoje – díky tomu máte své soukromí. Pro inspiraci se můžete podívat na náš článek s 10 nejlepšími hostely v Evropě.

3. Nenechávejte rezervaci ubytování na poslední chvíli

I když jsme v minulosti hledání a rezervaci ubytování na poslední chvíli nechali, tak se nám nikdy se nám nestalo, že by se nám nějaké ubytování nepodařilo najít. Nicméně pokud rezervaci ubytování v hlavní sezóně, nebo na turisticky velmi oblíbených místech budete zbytečně odkládat velmi pravděpodobně se to projeví na ceně. Vybírat ubytování až na místě se vyplatí, ale pouze mimo hlavní sezónu.

4. Pokud si hotel rezervujete, neplaťte plnou cenu

Pokud levné v hostelu, nebo odstrčeném penzionu není zrovna Váš šálek kávy a přeci jen chcete raději hezký hotel, neplaťte plnou cenu. Hotel Priceline, Hotwire a aplikace Hotel Tonight mají dobré ceny a nabízejí zajímavé slevy pro mnoho hotelů. Určitě stojí za to se na tyto weby podívat, než cokoliv budete rezervovat.

5. Sbírejte míle za Vaše lety a získané body použijte na ubytování

Ubytování zdarma je to nejlepší ubytování. Sbírat míle nic nestojí a mnoho leteckých společností umožňuje získané míle využít na ubytování. Peníze které takto ušetříte za hotelový pokoj můžete použít na lepší věci, například výlet, nebo skvělé jídlo a pití.

6. Zkontrolujte si místo svého ubytování

Obecně platí, že ubytování dále od centra, nebo hlavních turistických atrakcí je výrazně levnější. Ale jak dlouho bude trvat než se dostanete z Vašeho ubytování do centra města? A kolik to bude stát? Nakonec se možná vyplatí přeci jen lehce připlatit, než pokaždé muset dojíždět v lepším případě autobusem a v tom horším případě drahým taxíkem. 6. Vyzkoušejte Airbnb Airbnb Vám umožní spojit se s majiteli, kteří pronajímají své domy, nebo byty. Díky tomu můžete bydlet v pohodlí domova, často na velmi atraktivním místě za velmi výhodnou cenu. Cena v porovnání s hotelem bývá výrazně nižší. Navíc téměř vždy máte k dispozici kuchyň a díky tomu můžete výrazně ušetřit také za jídlo.

7. Vyzkoušejte Airbnb a další pronájmy apartmánů

Airbnb Vám umožní pronajmout si pokoj, celý byt, nebo třeba dům od přímých majitelů. Cenově je Airbnb často podstatně levnější, než ubytování v hotelu. Pokud si vyberete dobře, tak můžete mít k dispozici krásný apartmán s kuchyní a terasou.  Pokud se registrujete přez tento odkaz získáte kredit 725 Kč na Váš první pobyt. Zkusit můžete také pronájem bydlení od přímých majitelů na webu Booking.com

8. Objevte Couchsurfing

V dnešní době existuje hned několik možností jak si sehnat ubytování v zahraničí zcela zdarma. Vyzkoušet můžete například couchsurfing. V podstatě to znamená, že Vám někdo umožní zdarma bydlet u sebe doma. Spát budete pravděpodobně na gauči a Váš hostilel se může stát i Vaším průvodcem.


One thought on “Island: Cestopis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code