10 nejlepších hostelů v Evropě


 
V tomto článku vám přinášíme tip na 10 nejlepších hostelů v Evropě. Hned na úvod musíme předeslat, že tento článek nevznikl na základě naší osobní zkušenosti, ale vychází z žebříčku uvedeného na webu časopisu  Forbes.com. Věříme, že vás bude inspirovat.

Styl a pohoda za skvělé ceny

Nejlepší hostely v Evropě nabízejí hostům stylové a pohodové ubytování za zlomek ceny oproti bydlení v hotelu. Tou největší výhodou ubytování v hostelech bývá často právě cena. Pro nás s Bárou je vždy kromě příznivé ceny dalším velkým lákadlem možnost potkat skvělé lidi z různých koutů světa. Mnoho hostelů navíc nabízí také ubytování v soukromých pokojích. Z naší zkušenosti se zdá, že nabídka privátních pokojů v hostelech je stále větší a díky tomu jsou i ceny příznivější. Za lákavou cenu tak můžete bydlet v privátním pokoji a ve stejnou chvíli užívat skvělé atmosféry, kterou hostely nabízejí.

Jak tedy ty nejlepší hostely najít?

Největší servery pro rezervace hostelů jako například HostelWorld.com a HostelsClub.com uvádějí kompletní a podrobné informace, mají kvalitní fotografie a hlavně autentické recenze a hodnocení od cestovatelů, kteří v daném hostelu pobývali. Díky tomu máme možnost o hostelu zjistit velké množství informací již před samotným příjezdem na místo určení. Základem je téměř vždy výběr města nebo lokality. Pokud opravdu hledáte kvalitní ubytování a ne například nejlevnější možnost,  je nejlepší cestou zvolit filtr dle hodnocení. Výše zmíněné weby vám poté zobrazí dostupné nabídky právě dle hodnocení ostatních cestovatelů.

Nejlepší hostely v Evropě

Pojďme se tedy společně podívat na výběr těch nejlepších hostelů v Evropě. Níže uvedený seznam, který vychází ze zmíněného článku, záměrně neuvádí u jednotlivých hostelů konkrétní pořadí. Všechny zmíněné hostely jsou skvělé a do TOP 10 zcela určitě patří.

Flow Hostel (Budapešt, Maďarsko)


 
Hostel Flow je nový moderní hostel ve staré části Budapešti. Nachází se jen pár minut od Dunaje, centrálního trhu a dalších atraktivních lokalit v samotném centru. Tento hostel na webu HostelWorld.com aktuálně dosahuje hodnocení 9.1 od téměř 1000 cestovatelů.

Rodamon (Barcelona, Španělsko)


 
Hostel Rodamon je umístěn v samotném centru města v krásně zrekonstruované budově z 20. století. V okolí naleznete ty největší turistické atrakce včetně Casa Milà nebo-li La Pedrera od známého architekta Antonia Gaudího. Na webu HostelWorld.com má tento hostel aktuálně hodnocení 9.3 od více než 1600 cestujících

Swanky Mint (Záhřeb, Chorvatsko)


 
Hostel Swanky je situován na hlavní ulici v Záhřebu. Budova bývalé továrny byla kompletně přeměněna a nyní návštěvníkům nabízí veškeré zázemí včetně bazénu, zahrady, baru a teras. I v tomto případě se hostel pyšní naprosto skvělým hodnocením, aktuálně 9.3 od více než 1500 návštěvníků.

Doug’s Mountain Getaway (Fulpmes, Rakousko)


 
Doug’s Mountain Getaway má svou adresu v horách ve městě Fulpmes, který je vzdálen zhruba 10-15 minut jízdy od Innsbrucku. Návštěvníci tohoto hostelu si mohou užívat luxusu vířivé vany, sauny, pokerové herny, vlastního kina a chill-out zóny. To vše v centru lyžařského střediska v krásném Rakousku. Cestující, kteří toto ubytování v minulosti ubytovali, hostel ohodnotili známkou 9.6 z 10. Do hodnocení jsou započteny komentáře od více než 550 návštěvníků.

One Paralelo Hostel (Barcelona, Španělsko)


 
Hostel On Paralelo je moderní a hlavně přátelský hostel v Barceloně. Hostel nabízí čtyři, šest a osm lůžek. K dispozici jsou také soukromé pokoje. Zajímavostí je, že tento hostel nabízí bezplatné prohlídky města, večeře zdarma a pořádá také výlety do místních klubů a barů. Průvodcem je některý ze zaměstnanců tohoto hostelu. Na webu HostelWorld.com tento hostel od svých návštěvníků získal hodnocení 9.8 z 10 a momentálně je nejlépe hodnoceným hostelem v Barceloně.

MCC Hostel (Celje, Slovinsko)


 
MCC hostel se nachází na okraji starého města Celje v nově zrekonstruované historické budově v bezprostřední blízkosti vlakového a autobusového nádraží. K dispozici je 11 tématických pokojů, které vyzdobili místní umělci. Přivedou vás do světa mýtů a legend o městě Celje. Hosté mohou využívat společenský salonek s kuchyní, multifunkční halu, 2 učebny, úschovnu zavazadel, prádelnu a počítačový koutek. K dispozici je také funky chill – out zahrada s různými sportovní aktivitami. Hostům jsou zdarma k dispozici také kola, longboardy a Wi-Fi.


Chcete li se o Slovinsku dozvědět více, přečtěte si náš cestopis >>


Sungate One (Madrid, Španělsko)


 
Hostel Sungate se nachází v bezprostřední blízkosti centra města Madrid. Díky svému umístění je snadno dostupný z letiště a hlavního vlakového nádraží. Hostům je k dispozici plně vybavená kuchyň, kde si návštěvníci mohou vychutnat místní pivo, tortillu nebo další typické španělské tapas. Cestovatelům je dále zdarma k dispozici káva, čaj nebo třeba fén a žehlička. Samozřejmostí je hostům poskytnout mapu města. Na webu HostelWorld má tento hostel aktuálně fantastické hodnocení 9.8 a zcela jistě patří k nejlépe hodnoceným hostelům v celé Evropě.

Hostel One Home (Praha, Česká republika)


 
Ve výběru nejlepších hostelů nechybí ani jeden český zástupce. Hostel One Home se na webu HostelWorld pyšní hodnocením 9.7. Je to možná i díky tomu, že tento hostel si své návštěvníky opravdu hýčká a každý večer pro ně má připravenou večeři zdarma. Zdarma je dále k dispozici Wi-Fi, špunty do uší, fén, žehlička, počítač, Televize Playstation a nechybí také netflix. Tím však výčet nekončí – zdarma jsou k dispozici také zámky, úschovna zavazadel, čaj a samozřejmě káva. Přesto, že bydlíme v Praze, máme tak trochu chuť tento hostel vyzkoušet osobně.

A2 Design Hostel (Budapešť, Maďarsko)


 
A2 Design Hostel se nachází v historické budově v srdci Budapešti s výhledem na synagogu a v pěší vzdálenosti od všech významných aktivit. Na rezervačním webu Hostelz.com má tento hostel aktuálně hodnocení 9.8, což je jedno z nejlepších hodnocení, na které jsme kdy narazili.

Home Lisbon Hostel (Lisabon, Portugalsko)


 
Hostel Home Lisbon má svou adresu v historickém centru Lisabonu se všemi hlavními zajímavostmi v docházkové vzdálenosti. Hostel nabízí skvělou atmosféru a poskytuje mnoho aktivit od pěších výletů, kulečníku a vyhlášených večeří Mammas, které pro návštěvníky chystá maminka majitele hostelu. Při této události se můžete setkat s mnoha lidmi z celého světa, i když zrovna cestujete sami. Hodnocení 9.7 na portále HostelWorld.com opět mluví za vše.


Kde rezervovat ten nejlepší hostel?


Znáte nějaké další skvělé hostely, které stojí za zmínku?

Navštívili jste nebo znáte nějaký další skvělý hostel, který stojí za zmínku? Napište nám do komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code