15 destinací, které můžete letecky navštívit za méně než 1000 Kč


 
Prázdniny jsou již v plném proudu a vy stále ještě nevíte, zda se letos vůbec dostanete na dovolenou, protože musíte otáčet každou korunu, anebo jako student hledáte co nejlevnější pobyt v cizině? Potom pro vás máme seznam 15 zajímavých míst, kam se letecky dostanete za méně než tisíc korun, a kde si navíc dovolenou skutečně vychutnáte.

1) Budapešť – propadněte kouzlu památek

Máte chuť dopřát si opravdu levný pobyt v cizině, chcete spatřit zajímavé monumenty a prohlédnout si hezká muzea? Potom neváhejte a zamiřte do maďarské Budapešti. Moře zde sice nenajdete, ale zase narazíte na krásné lázně, kde si po náročné celodenní prohlídce města dopřejte vytoužený relax. Nejvýhodnější letenky naleznete přes vyhledávač Momondo resp. aerolinky Ryanair, se kterou se třeba v průběhu září dostanete do Maďarska a zpět za 907,- Kč, což je v podstatě zadarmo.


 


Najít levné letenky do Budapešti >>


2) Bari – vychutnejte si pravou Itálii

Dovolená za babku v atraktivní destinaci, jež se může pochlubit krásným historickým centrem, prosluněnými plážemi i krásnou přírodou, je snem asi každého z nás. Jedním z míst, kde si ho můžete splnit, je známé Bari, město mnoha kontrastů. Nejlevnější letenky naleznete prostřednictvím vyhledávače Kiwi.com a zavítat na Bari můžete třeba s nízkonákladovkou Wizz Air, která nabízí výhodné jednosměrné letenky, a to již od 930,- Kč.

 


Najít levné letenky na Bari >>


3) Milán – obohaťte svůj šatník o nové kousky

Kdo míří do zahraničí za levnými nákupy, může vyrazit třeba do centra italské módy – Milána. Kromě toho, že si zde pořídíte něco hezkého na sebe, seženete i extra výhodné letenky, a to třeba v termínu mezi 15. a 19. listopadem za pouhých 958,- Kč. Během čtyřdenního výletu nejen, že stačíte obejít všechna známá nákupní centra, ale budete-li mít chuť, můžete se vydat i do okolních měst jako Pavie či Bologna za památkami a kulturou.


 


Najít levné letenky do Milána >>


4) Londýn – vychutnejte si svých pět minut slávy

Chcete si pořídit selfie se známou osobností, ale zatím jste neměli to štěstí na nějakou z nich natrefit? Potom neváhejte a zamiřte do britské metropole, kde na vás čeká slavné Muzeum voskových figurín a v něm desítky populárních herců, zpěváků a státníků, se kterými máte možnost se zvěčnit, kdykoliv jen budete chtít. Navíc na přelomu září a října se dostanete z Brna do Londýna za 389,- Kč a zpátky za necelých šest stovek, což se skutečně vyplatí.

 


Najít levné letenky na Londýna >>


5) Mallorca – nachytejte bronz před příchodem zimy

Zatímco v mnohých evropských letoviscích končí sezóna již v polovině září, na Mallorce se můžete v pohodě koupat až do konce října. Kromě toho, že si tou dobou užijete liduprázdné pláže, také ušetříte za letenky a služby. Drobnou vadou na kráse je sice fakt, že tentokrát musíte vyrazit ne z Prahy, ale z Drážďan, ovšem na druhou stranu vám jistě udělá radost, že s Eurowings pořídíte jednosměrné akční letenky na Mallorcu již od 650,- Kč.

 


Najít levné letenky na Mallorcu >>


6) Krakov – poznejte nejoblíbenější město Polska

I když tuto středoevropskou zemi máme spjatou především s rovinatou krajinou, vzpomínkami na Holocaust a Baltským mořem, neznamená to, že Polsko nemá svým návštěvníkům co nabídnout. Naopak. Jedním z míst, které stojí za to navštívit, je slavné historické město Krakov. Během prázdnin si zde můžete užít příjemný čtyřdenní pobyt, přičemž za zpáteční letenku dáte pouhých 776,- Kč a oproti jiným zemím ušetříte i za nocleh.


Chcete-li se o Krakově dozvědět více, přečtěte si náš cestopis.


 


Najít levné letenky do Krakova >>


7) Göteborg – dopřejte si relax uprostřed přírody

Máte-li dostatek času a z Polska se vám domů ještě nechce, můžete odtud zamířit třeba do Švédska, konkrétně do Göteborgu, univerzitního města, jež se může pochlubit krásnými parky a zahradami, kde načerpáte novou energii. Náladu vám také zajisté zvedne nízká cena letenek, které přes srovnávač Pelikan.cz pořídíte již od 682,- Kč, a to včetně zpáteční cesty.

 


Najít levné letenky na Göteborgu >>


8) Barcelona – fanděte na největším stadionu Evropy

Nejen milovníci tepla, pohody a krásných pláží, ale především všichni fotbaloví nadšenci by neměli hlavní město Katalánska – Barcelonu – minout. Čeká zde na ně největší stadion v Evropě Camp Nou, který každoročně hostí nejznámější týmy z celého světa. Díky vyhledávači Kiwi.com si do Barcelony můžete udělat perfektní zájezd za pár korun třeba v půlce prázdnin a do tisícovky se bez problémů vejdete.

 


Najít levné letenky do Barcelony >>


9) Brusel – ochutnejte nejlepší čokoládu na světě

Máte rádi sladké a chcete si vychutnat šálek horkého kakaa a teplou vafli v opravdu stylovém prostředí? Potom uděláte nejlépe, pokud vyrazíte na výlet do Belgie, konkrétně do jejího hlavního města. Nejen, že si se společností Ryanair užijete doopravdy levný let, ale především zde na vás čekají vynikající čokoládové pralinky, na jejichž báječnou chuť hned tak nezapomenete. A navíc, díky akčním letenkám si na nich můžete pochutnat kdykoliv jen budete chtít.

 


Najít levné letenky do Bruselu >>


10) Paříž – podlehněte kouzlu pokušení

Chcete své drahé polovičce dopřát opravdu nezapomenutelný zážitek? Potom neváhejte a vezměte ji na výlet do Paříže! Uvidíte, že sladký zákusek v kavárně na Montmartre stejně jako zamilovaný polibek pod Eiffelovkou udělají skutečné divy. Zajisté vás potěší i fakt, že levné letenky do Paříže bez problémů pořídíte již od devíti stovek a za pár korun si tak vychutnáte jedno z nejkrásnějších měst na světě.

 


Najít levné letenky do Paříže >>


11) Benátky – užijte si projížďky na gondole

Itálie je nejen zemí skvostného umění, slavných památek a dobrého jídla, ale také levných letenek, neboť míst, která zde díky nim můžete za pár korun navštívit, je skutečně celá řada, a ani Benátky nejsou výjimkou. Zamířit sem můžete třeba na začátku září, kdy již není takové vedro, a tak si prohlídku města zajisté vychutnáte, ale zároveň si dopřejete i koupání v moři, které je stále ještě teplé. A navíc, letenka za necelých devět stovek? No neberte to!

 


Najít levné letenky do Benátek >>


12) Dublin – vyzkoušejte rybaření v panenské přírodě

Irská republika je bohužel mezi Čechy často dosti opomíjenou destinací, což však neznamená, že nemá svým návštěvníkům co nabídnout, právě naopak. Naleznete zde krásné památky, skvělé muzikanty a především úchvatné přírodní scenérie s množstvím jezer, která si všichni milovníci rybaření skutečně zamilují, stejně jako akční letenky od Ryanair, díky kterým si můžete návštěvu této tajuplné země dopřát již za necelou tisícovku.


 


Najít levné letenky do Dublinu >>


13) Athény – nechte na sebe dýchnout historii

Patříte-li mezi milovníky antických staveb, je Řecko místem, které byste rozhodně neměli minout, a pokud vám nevadí odlet z Berlína, můžete zamířit za příjemných 716,- Kč rovnou do Athén. Všechny zajímavé památky se v této slavné metropoli navíc nachází vedle sebe, a tak je snadno stačíte obejít za jediný den. Díky speciální vstupence můžete navíc šest z nich navštívit za pouhých 12 eur.

 


Najít levné letenky do Athén >>


14) Malta – objevte poklad uprostřed moře

Za azurovým mořem a jemným bílým pískem nemusíte cestovat až na dalekou Kubu, stačí se vydat na Maltu. Známý ostrůvek uprostřed Středozemního moře, kam každoročně míří tisíce studentů, aby si procvičili angličtinu, vám nabídne to samé, co slunný Karibik, ovšem za mnohem nižší ceny. A to se samozřejmě týká i letenek. Například v srpnu se sem s nízkonákladovou společností Wizz Air dostanete z Vídně již za 913,- Kč, což se s letenkami do Střední Ameriky, jejichž cena se pohybuje od deseti tisíc výše, nedá srovnávat.


 


Najít levné letenky na Maltu >>


15) Varna – vydejte se na hranici dvou světů

Léta opomíjené Bulharsko se opět vrací mezi TOP destinace. A není divu. Krásná příroda, vysoké hory a historická města, tím vším se tato balkánská země ležící na pomezí západu a orientu může pochlubit. Za návštěvu stojí také město Varna, domov bulharského námořnictva, slunných pláží a krásných chrámů. Jednosměrná letenka vás sice vyjde skoro na tisíc korun, avšak ubytování a stravování je otázkou několika halířů, což z tohoto města dělá ideální cíl pro každého, kdo si chce užít příjemnou dovolenou za pár korun.

 


Najít levné letenky na Varny >>


Poslední rada na závěr? Dopřejte si 3 v 1

Chcete získat opravdu levné letenky do ciziny, užít si prvotřídní nákupy a ještě se vykoupat v moři? Potom pro vás máme skvělé řešení, a to výlet na Bari s přestupem v Miláně s dvacetihodinovou přestávkou. Zatímco během čekání při cestě tam si prohlédnete všechny zajímavé obchody a zjistíte, co kde pěkného nabízejí, při letu nazpátek si pohodlně nakoupíte, a to vše vás vyjde na pouhých 650,- Kč.

 


Vyhledat levné letenky >>


Jaké tipy na destinace s levnou dopravou máte vy?

Létáte pravidelně do zahraničí a znáte nějakou zemi, kam se snadno dostanete za méně než tisíc korun? Neváhejte a pochlubte se nám v komentářích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code