Jak na levné letenky? 8 praktických tipů, jak získat letenky za nejlepší ceny.


 
Toužíte na vlastní oči spatřit ta nejkrásnější místa planety nebo se chystáte procestovat dokonce celou zeměkouli? Vydejte se s námi do světa levných letenek a naučte se tipy a triky, jak vždy najít tu nejvýhodnější letenku. Díky tomu si můžete zaletět do TOP destinací za skvělé ceny.

Nemůžete se dočkat, až vyrazíte za hranice naší vlasti, ale dovolenou máte až za několik měsíců? Nevadí. Prázdniny jsou sice ještě daleko, ale chystáte-li se do zahraničí letecky a zároveň chcete ušetřit, máte na rezervaci správného letu ten nejvyšší čas. Chybí Vám zkušenosti a nevíte, kde nejvýhodnější letenku získat? Potom jste na správné adrese. S naší pomocí si určitě poradíte a výsledná radost pak bude dvojnásobná.

Jak při nákupu letenky ušetřit?

Chcete-li se do podívat do zahraničí levně, nesmíte zapomenout na několik základních pravidel. Pokud je nedodržíte, můžete naopak na tomto způsobu cestování zbytečně prodělat, a to by byla velká škoda. Právě proto jsme pro Vás připravili 8 skvělých tipů, jak najít nejlevnější letenky do celého světa. Uvidíte, že právě díky nim si dovolenou opravdu užijete a za ušetřené peníze si budete moci koupit třeba něco hezkého na památku, něco, co vám příjemný pobyt v cizině po vašem návratu domů bude připomínat.

1) Vyhněte se svátkům a víkendům

Toužíte doopravdy ušetřit? Potom je skvělým řešením vydat se do zahraničí jen tehdy, když jsou ostatní doma, tedy především mimo letní prázdniny, kdy je létání opravdu velmi drahé. U většiny aerolinek začínají prázdniny 1. červencem. Máte-li zájem dopřát si opravdu levný pobyt v cizině, svůj odlet si zarezervujte nejpozději do konce června. Zároveň pro vás máme dobrou zprávu. Termín návratu, v případě zpátečních letenek, již řešit nemusíte.

V podstatě stejné je to také s obdobím Vánoc, kdy se ceny letenek mohou zvednout až o 100 % oproti běžnému průměru. Nemusíte-li proto nikam nutně jezdit, od druhé poloviny prosince až do začátku ledna zůstaňte raději doma. Dejte si však také pozor, zda se během plánované dovolené nebudou slavit významné svátky ve vámi vybrané cílové destinaci. Byť třeba brzy z jara se dají pořídit opravdu levné letenky, v Číně v té době začíná oslava nového roku, což se samozřejmě odráží také na cenách. Myslete proto i na tyto zdánlivě nepodstatné detaily.

2) Za dobrodružstvím v průběhu dne uprostřed týdne

Všeobecně platí, že většina lidí míří do ciziny v pátek a vrací se v pondělí, což je také důvod, proč jsou víkendové lety všeobecně dražší. Máte-li tu možnost, vydejte se na cestu již v průběhu týdne. Uvidíte, že nejen ušetříte, ale navíc, kabina nejspíš nebude tak přeplněná, takže na Vás možná zbyde i volné trojsedadlo. Stejně tak raději volte lety uprostřed dne. Nejdražší jsou většinou ty ranní a odpolední, kvůli businessmanům, kteří se chtějí vrátit zpět domů ještě v týž samý den.

3) Buďte flexibilní…

Nebuďte perfekcionista a přestaňte řešit termíny, to je naše rada nad zlato. Chystáte se na dovolenou, třeba na Filipíny, během podzimu? Potom nehledejte podle konkrétního data, ale zaměřte se na celé časové období, tedy měsíc či dva. Snadno se tím totiž vyhnete nejrůznějším svátkům a víkendům, kdy jsou letenky zbytečně drahé. Pakliže je to možné, neomezujte se na jednotlivé destinace.

4) … a také nenároční

Pokud nepotřebujete navštívit konkrétní zemi, ale spíše si chcete užít dobrodružství v deštném pralese či adrenalinovou jízdu pouští, najděte si nejprve všechny státy, kde můžete tyto aktivity provozovat. Následně si vyberte některý ze srovnávačů letenek a zamiřte tam, kam se dostanete v danou dobu nejlevněji. Můžete taktéž použít třeba Kiwi.com, které Vám ukáže nejvýhodnější letenky z ČR do celého světa nebo jen do konkrétní oblasti, kterou si zvolíte.

5) Netrvejte na nutném odletu z Prahy

Pakliže míříte z České republiky například do Pekingu, zapomeňte na přímé linky, které jsou většinou nejdražší, a raději se podívejte, zda nebude výhodnější letět do cílové destinace z jiné evropské země. Jakmile najdete ten nejlevnější spoj, můžete začít plánovat, jak se do místa odletu dostanete. Zkuste buď využít některou z nízkonákladovek, anebo pokud se jedná o blízké místo (Vídeň, Bratislava), vyplatí se i klasická autobusová doprava.

6) Smiřte se s dlouhými přestupy

Bohužel, v případě akčních letů platí jedno zásadní pravidlo, a to, čím levnější letenka, tím delší čekání, které se často může protáhnout i na celý den. Nenechte si však tímto problémem zkazit svou výpravu do ciziny, udělejte z něj přednost, a máte-li opravdu kvantum času, vydejte se objevovat krásy metropole, ve které jste se právě ocitli. Nikdy nevíte, co hezkého zde najdete, či za jak dlouho, a jestli vůbec, se sem ještě dostanete.

7) S předstihem nebo na poslední chvíli

Na otázku „Kdy sehnat nejlevnější letenky do ciziny?“ bohužel není úplně snadná odpověď. Všeobecně sice platí, že čím dříve, tím lépe, avšak někdy naopak můžete uspět zejména, pokud ponecháte nákup na poslední chvíli, tedy opravdu několik málo dní či hodin před odletem. Každopádně vám můžeme garantovat, že výsledná radost z těžce vybojované letenky je k nezaplacení.

8) Vyzkoušejte nízkonákladovky

Toužíte cestovat s malým batůžkem a s jen několika drobnostmi a nepotrpíte si přitom na přílišný komfort? Potom neváhejte a vydejte se do ciziny s low cost airlines. Počítejte však přitom s několika specifiky. Například nízkonákladovky poskytují pouze přímé lety a budete-li chtít přestupovat, musíte znovu projít celým procesem odbavení. Pakliže Vám navazující spoj uletí, máte smůlu a na cestě samozřejmě proděláte.

Počítejte také s tím, že za jakýkoliv komfort, ať už se jedná o nadměrnější zavazadlo či něco dobrého k snědku během letu, si budete muset výrazněji připlatit. Pokud tedy máte rádi cestování na úrovni, raději na low cost airlines zapomeňte a vyrazte do ciziny s běžnou leteckou společností. V opačném případě však můžete výrazně ušetřit a navíc si vybírat z řady aerolinií, které létají po starém kontinentu, a jejichž praktický seznam jsme pro vás připravili.


Seznam low cost leteckých společností, které létají z ČR >>


Kde najít nejlevnější letenky?

Chcete-li se dostat do zahraničí za hubičku, bylo by scestné se domnívat, že nejlepší variantu v poměru čas a cena naleznete během několik minut. Naopak, je-li to možné, na vyhledávání letenek si udělejte opravdu dostatek času. Bohužel sledovat všechny akční nabídky jednotlivých společností není v lidských silách, proto se nebojte vyzkoušet vyhledávače spojů, které Vám práci usnadní. Uvidíte sami, že výsledná radost z první výhodné letenky, kterou si sami sjednáte, bude k nezaplacení. Navštívit můžete třeba:

Jedním z nejlepších českých vyhledávačů je určitě Pelikán.cz, který na rozdíl od jiných nabízí nejen snadnou orientaci, ale především i česky mluvící podporu, což se vyplatí vždy, dojde-li k potížím. Zajímavým projektem je také Matrix.itasoftware.com. Byť sice neumožňuje levné letenky přímo zakoupit, lze ho využít jako vynikající srovnávač jejich cen. Kdo hledá nízkonákladovky, může se naopak podívat třeba na Kiwi.com anebo Aletenky.cz, kde se dají pořídit letenky na méně významná a frekventovaná letiště opravdu za hubičku.

Kde najít akční letenky…

Dalším skvělým řešením, která vám můžete doporučit, je zaměřit se na vyhledávání letů, které jsou právě v akci, anebo na tzv. error fare, tedy chybné tarify. Najít je však sám je z časového hlediska v podstatě nemožné, avšak tyto webové portály vám s tím rády pomohou:

… a kdo naplánuje celou dovolenou?

Hledáte nejen nejlevnější spoj do dané destinace, ale také chcete získat nejvýhodnější ubytování, tedy vlastně, nechat si naplánovat celou dovolenou? Pak pro Vás máme ideální řešení v podobě momondo.co.uk Tento oblíbený srovnávač najde miliardy levných letů i hotelů během pár sekund a pomůže stejně tak dobře, pakliže svou vysněnou destinaci teprve hledáte. Stačí, když si prohlédnete seznam oblíbených zemí či měst a kliknete na to, co vás zaujme. Následně uvidíte informace o tom, kdy a s jakou společností je nejlepší vyrazit a obdržíte také seznam tras s nejvýhodnější cenou a nejkratší dobou letu. Nezapomeňte si také stáhnout momondo mobilní aplikaci a získejte přehled o nejlevnějších hotelech ve vašem okolí, a to díky využití GPS lokalizace.

Jaké tipy na výhodné letenky máte vy?

Létáte často do zahraničí a znáte nějakou společnost nabízející ty nejlevnější letenky? Nebo využíváte srovnávač, díky kterému se dostanete do zahraničí vždy za hubičku? Nestyďte se a podělte se s námi v komentářích o vaše zkušenosti.

3 thoughts on “Jak na levné letenky? 8 praktických tipů, jak získat letenky za nejlepší ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code